Игра на ополи од табла на Балдвин Парк
Неодамнешно

Игра на ополи од табла на Балдвин Парк

DEN 879.84

Това е достапна

Како правиш игра за големиот град Балдвин Парк? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние го заглавивме целиот парк Болдвин што можевме во оваа кутија. Тој е полн со авантури на отворено, семејни атракции и богати традиции - малку нешто за секого! Барате забавен начин да го доживеете паркот Болдвин? Еве брза идеја како да играте! Купете ги омилените имоти на Baldwin Park, зголемете ја киријата со собирање на градски блокови и тргување со нив за клучеви во градот. Звучи лесно? Па, додадете некои сообраќајни метеж, данок на имот и казни за паркирање и станува малку потешко и многу позабавно! Игра на ополи од табла на Балдвин Парк, доцна за небото. Одлична игра за секого, од твини до возрасни! На возраст од 8 и повеќе години; 2-6 играчи. Тематски околу вашиот град!. Возбудлива и едукативна игра; Забава, игра на семејни табли; За деца и твини преку возрасни!. Изберете традиционална игра или верзија за еден час. Одличен подарок за жителите и посетителите. Доцна за играта на таблата на небото.

Основните својства

Додатоци на производот