Гуаче На Дизајнерите на холбајн, 15мл, Длабоко Ултрамарин
Неодамнешно

Гуаче На Дизајнерите на холбајн, 15мл, Длабоко Ултрамарин

DEN 1.00

Това е достапна

Гуачето на Овој Дизајнер нуди голема разноврсност на ликовниот уметник и дизајнер и е одлична алатка за предавање на теоријата на бои. Непроѕирната мат боја може да се меша со други бои додека се одржува сјајот, непроѕирноста и нијансата. Тенок со вода за полу-транспарентен ефект или изгради дебела површина со примена на густи, нетранспарентни слоеви. Целосно растворлив во вода, Гвашот На Дизајнерите, исто така, може да се меша компатибилно со Акварел, акрилик, течен акрилик, Акрила Гуаче, Дуо Аква Маслени Бои Или разреден за употреба на воздушни четки. Поради својата кревка мат површина, мора да се внимава да не се гребе или трие површината откако ќе се исуши. За зајакнување на површината може да се додаде фиксатор или мат лак - забележете дека непроѕирноста ќе влијае што ќе резултира со промена на бојата на површината. Направено од фини, висококвалитетни пигменти, Лесно, Се Суши до непроѕирна, мат завршница.

Основните својства

Додатоци на производот