Гарландо Г - Водоотпорна Фудбалска Маса
Неодамнешно

Гарландо Г - Водоотпорна Фудбалска Маса

DEN 1.00

Това е достапна

Фудбалската Маса Гарландо Г-500 Отпорна на Временски Услови ви овозможува да ја однесете играта на отворено. Изградена со специјални компоненти и материјали, оваа фудбалска маса на отворено може да ги издржи повеќето временски услови. Играјте фудбал насекаде; кампување, на дворот, покрај базенот! Светло сивиот пластичен ламинат има темно сини линии со свилен екран со помош на специјално мастило за издржување на белење и влага од сонце. Тој е фиксиран на кабинетот со водоотпорни лепила. 1 1/4-инчни дебели ѕидови на кабинетот се направени од висококвалитетна морска повеќеслојна иверица обложена со водоотпорен ламинат кој е залепен на кабинетот со специјален водоотпорен лепак. 4 см х 4 см квадратни метални нозе имаат израмнувачи на нозете и се обложени со лак за прав против гребење, што може да се пере и помага во одржување на изгледот со години. Телескопските прачки се изработени од челик со висока отпорност од 2/3" и обложени со тројно хромирање против ' рѓа. Валчестите лежишта против ' рѓа од нерѓосувачки челик во голема мера ја подобруваат брзината на играта додека го намалуваат стресот на зглобот. Нераскинливите бели и сини пластични плеери се обликуваат директно на прачките. Други карактеристики вклучуваат враќање на топката на секој крај од масата, 10 стандардни топчиња во портокалова боја за зголемена видливост и водоотпорен капак за дополнителна заштита. Сите завртки, навртки и завртки се капат во раствор против ' рѓа. Донесете ја акцијата на отворено Со Фудбалската Маса Гарландо Г-500 Отпорна на Временски Услови! ЗАБЕЛЕШКА : Употребата во области со солена вода бара дополнително одржување. Се препорачува складирање во затворена област и плакнење со вода по употреба. Гарландо Г-500 Водоотпорен Фудбал Маса.

Основните својства

Додатоци на производот