Miabellaенски CT CT овален гарнет и тркалезен бел топаз 10kt бело злато ореол полу-етерентно прстен
Неодамнешно

Miabellaенски CT CT овален гарнет и тркалезен бел топаз 10kt бело злато ореол полу-етерентно прстен

DEN 2.33

Това е достапна

Зашеметувајте го на вашиот прв официјален датум со овој опустошен миабела гарнет и бел прстен за полу-вештајност на белиот топаз. Изработено во бујно бело злато, овој привлечен прстен има (6x4mm), два (5x3mm), два (4x3mm) овално-сек, гејмстон со гарнет поставени од гејм и 48 тркалезни, бели скапоцени камења со бели топаз (1,25х1,25мм ). Полиран на брилијантен сјај, овој исклучителен прстен ќе ја запали искрата на романтиката во вашиот живот. Направено во 10kt бело злато. 2 CT T.G.W. Гарнет и бел топаз. Гарнет исечен : овален. Поставување на гарнет : Поставување на Prong. Големина на гранат : (6x4mm), (5x3mm), (4x3mm). Белиот Топаз се сече : круг. Поставување на бело топаз : Поставување. Големина на бел топаз : (1,25х1,25мм). Бенд со : 1,8мм. Хало полу-еветни прстен. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основните својства

Додатоци на производот