Карат Т.Г.В. Аквамарин, создаден бел сафир и дијамант-акцент 10KT бело злато прстен за ангажман со три камен
Неодамнешно

Карат Т.Г.В. Аквамарин, создаден бел сафир и дијамант-акцент 10KT бело злато прстен за ангажман со три камен

DEN 2.00

Това е достапна

Покажете ectionубов кон вашиот сакан партнер со овој живописен тангело аквамарин, создаден бел сафир и дијамантски акцент на три-камен-прстен за ангажман. Изработено во пенливо бело злато, овој прекрасен прстен има кружен, аквамарен скапоцен камен (6 x 6mm) со тркалезен, поставен од бел сафир, од двете страни и 12 кружни, светло-сет, светлосен. Дијаманти (G-H, I2-I3) на групата. Полиран на брилијантен сјај, овој прекрасен скапоцен камен и дијамантски прстен за ангажман е сигурно да го стопи нејзиното срце. Направено во 10kt бело злато. 1 КТ. Т.Г.В. Аквамарин и создаде бел сафир. 0,05 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Пав и камења поставени од пит. Ширина на опсегот : 2.1мм. Март Роден камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Основните својства

Додатоци на производот