Карат Т.Г.В. Морганит и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато двојно ореол прстен
Неодамнешно

Карат Т.Г.В. Морганит и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато двојно ореол прстен

DEN 12864.00

Това е достапна

Подобрете ја вашата колекција за накит со овој прекрасен Tangelo Morganite и Diamond Double Halo Ring. Изработено во сјајно розово злато, се одликува со овален, сет на Морганитски скапоцен камен (7 х 5мм) во центарот со 74 кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I1) што формираат двојно ореол и поставено по поделбата Шанк. Полиран на брилијантен сјај, дајте си гламурозен изглед со овој тренд на скапоцен камен и дијамантски ореол прстен. Изработено во злато од роза од 14 KT. 3/4 КТ. Т.Г.В. Морганит. 1/4 ct. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1. Овални и тркалезни камења. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 2.2мм. Двоен ореол прстен. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

Основните својства

Додатоци на производот