Затемнета СИЈАЛИЦА ЗА ПАР ЛЕД, 11w, 850lm, E База На Центарот на Вниманието, За Продавници За Малопродажба, Музеи, Кафулиња, 5000k Дневна Светлина
Неодамнешно

Затемнета СИЈАЛИЦА ЗА ПАР ЛЕД, 11w, 850lm, E База На Центарот на Вниманието, За Продавници За Малопродажба, Музеи, Кафулиња,

DEN 287.20

Това е достапна

Forchstar 10-Пакет Dimmable PAR30 LED Сијалица, 11 W (75 W Eqv.), 850lm, E26 База Рефлектор, За Продавници За Малопродажба, Музеи, Кафулиња, 5000k Заштеда На Дневна Светлина Совршена За замена НА БЛЕСКАВО 75w, ОВАА ЛЕР ОД 11 W може да ги намали трошоците за енергија до 176 долари (врз основа на 0,11 c/k Wh) со само користење 30,25 долари по сијалица во текот на долгиот животен век од 25.000 часа. Затемнувачки Компатибилен со повеќето led затемнувачи, оваа сијалица може непречено да се затемни од 100% до 10% без треперење или зуење. ОВАА СИЈАЛИЦА ПРЕДВОДЕНА ОД PAR30 одговара за сите сцени и натпревари со различни стилови на декорација. CRI80+ на ОВАА LED сијалица PAR30 носи добар ефект на осветлување. Водоотпорен Дизајн влажна локација номинална, ОВАА LED СВЕТИЛКИ PAR30 се достапни за различни места како што се спални соби, кујни, трпезарии, дневни соби, канцеларии и многу повеќе. Широка Примена високиот излез од 850 литри и аголот на зракот од 40° го прават одличен избор за насочно осветлување. Стандардната база Е26 овозможува оваа сијалица да се користи во различни светилки, совршена за употреба во резиденции, продавници за малопродажба, музеи, уметнички галерии, кафулиња и многу повеќе. Доверлив Квалитет ул И енергетска Ѕвезда наведени, ФАКЕЛ СЕ придржува до највисокиот стандард за сите наши производи со тестирање на секој производ за оптимални перформанси и безбедност. КОМПАТИБИЛНИ Затемнувачи ЛУТРОН : MACL-153 MH-WH, DVCL-153 P-WH, PD-6 WCL-WH-P, MACL-153 MH-WH, TGCL-153 P-WH, DVCL-153 PR-WH, CTCL-153 PDH-WH, P-PKG1 W-WH, ДИВА ДВЕЛВ-300 P-WH, нлв-1000-ЛА, СКАЈЛАРК СЛВ-600П-ВХ, РАДИОРА2 РРД-6ЦЛ-ВХ ЛЕВИТОН : ВАЈТ БР.6674 600В, ЛАЈГ БАДЕМОНД БР.6672 600В, ВАЈТ БР.IPL06 600 W, DSL06-001-1 LZ, IPL06-011-10 Z, 06674-002-10 W, RDL06-001-10 Z, DSE06-001-10 Z, DDMX1-011-BLZ, СЛАЈД DIMMER SURESLIDE МАРТИН ЏЕРИ : МЈ-СД01 WEMO : F7 C059 OLEGRAND : RHCL453 PW ГАРАНЦИЈА ОВОЈ ПРОИЗВОД ДОАЃА СО 3-ГОДИШНА ГАРАНЦИЈА ЗА ВАШИТЕ ПРАВА И ПРИДОБИВКИ КАКО КЛИЕНТ, ГАРАНТИРАНО ЗАДОВОЛСТВО. Спецификации : Моќност : 11w Напон : 120v Еквивалент : 75 W Прозрачен флукс : 850lm CRI>80 Животен Век : 25,000 hrs зрак агол : 40° CCT : 5000k дневна светлина затемнување опсег : 10% -100% водоотпорен рејтинг : Влажна Локација работна температура : -4°F-104°F Материјал : Компјутер база тип : E26 40° Рефлектор Зрак Агол. 10%-100% непречено затемнување. УЛ & Енергија Ѕвезда наведени. Погоден за приклучок за светло Е26. 3 години гаранција.

Основните својства

Додатоци на производот