Highcraft 1 2 Кливис Хангер за челик за поддршка на вертикални цевки
Неодамнешно

Highcraft 1 2 Кливис Хангер за челик за поддршка на вертикални цевки

DEN 0.33

Това е достапна

Highcraft гордо ви претставува широк спектар на закачалки за цевки, потпори и сродни додатоци за да ви помогнеме со инсталациите за водовод, HVAC и пожари. Користејќи ја најнапредната технологија и материјалите со највисок квалитет, ги прицврстуваме вашите цевки со неспоредлива безбедност. Оваа закачалка од 12 lclge Clevis апсорбира шок, прицврстувачи, води и носи товар на вашите суспендирани стационарни цевки. Со квалитетот и специјалитетот на Clevis со стандард-изборот и специјалитетот, тој е идеален избор за потребите на вашата линија за цевки. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Highcraft 1/2 in. Clevis Hanger за вертикална поддршка на цевките во лесна должност Електро галванизиран челик (10-пакет) функција : цврсто сидра не-инволвирана, стационарна цевка линии до надземни структури со приложување на навојна шипка со посакувана должина. Спецификации : одговара на цевката 1/2 in. Карактеристики на Clevis : Дното на вртењето се сместува со ситни вибрации на цевки/пин од кливс овозможуваат 15 °, десно и лево/вертикална положба на закачалката може да се прилагоди нагоре и надолу пред и по инсталацијата. Инструкции за лесна инсталација : Инсталирајте сидро на Sammys Rod во таванот/прикачете ја навојната шипка на сидро/слајд шипка низ дупката на горниот дел од закачалката Clevis/прицврстена врска со навојни ореви од двете страни. Трајни : Главанизирана конструкција на челик со врвен квалитет за крајна изведба и отпорност на корозија. Подобар избор : ја елиминира потребата за лепак, лента, метален штит и цврста изолација. Во согласност : Во согласност со MSS SP-69 Тип 1.

Основните својства

Додатоци на производот