Трговска марка ликовна уметност „Слонови искинат“ платно уметност од Дин Русо, бел мат, рамка од дрво
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Слонови искинат“ платно уметност од Дин Русо, бел мат, рамка од дрво

DEN 2601.60

Това е достапна

Уметник : Дин Русосубјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „Слоновите искинати“ платно уметност од Дин Русо, Бело мат, Вуд Рамка : Уметник : Дин Русо. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има живописен портрет на слон. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Основните својства

Додатоци на производот