Трговска марка ликовна уметност „Чикаго Бриџис“ платно уметност од Photoујорк Фотографии
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Чикаго Бриџис“ платно уметност од Photoујорк Фотографии

DEN 3.33

Това е достапна

Уметник : NJR Photo Subject : City Scapestyle : Type Prodall Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мост што се движи низ реката помеѓу зградите. Истакнати бои : розова, светло сина, црна, кафеава, сива, виолетова растат во малиот град Илиноис, Ник Раш од оттогаш се пресели во градот Чикаго каде се фотографираше. Тој отсекогаш бил охрабрен да се изрази преку уметнички дела и најде страст да фаќа спомени преку фотографии. Неговата мајка и татко, Шели и effеф Раше, се и успешни уметници кои и двајцата помогнаа да го водат Ник во текот на неговите уметнички интереси. Кога Ник не се слика, тој често ги истражува најновите трендови во технологијата или научи повеќе за авијацијата. Тој ги заработил своите пилоти лиценца на млада возраст и ќе го вклучи неговиот интерес за летање (авиони или беспилотни летала) во неговите уметнички дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Растејќи во малиот град Илиноис, Ник Раше се пресели во градот Чикаго каде се фотографираше. Тој отсекогаш бил охрабрен да се изрази преку уметнички дела и најде страст да фаќа спомени преку фотографии. Неговата мајка и татко, Шели и effеф Раше, се и успешни уметници кои и двајцата помогнаа да го водат Ник во текот на неговите уметнички интереси. Кога Ник не се слика, тој често ги истражува најновите трендови во технологијата или научи повеќе за авијацијата. Тој ги заработил своите пилоти лиценца на млада возраст и ќе го вклучи неговиот интерес за летање (авиони или беспилотни летала) во неговите уметнички дела. - Мост што поминува низ реката помеѓу зградите.

Основните својства

Додатоци на производот