Сенелие Француски Уметници 0. Оз Кадмиум Црвено Светло Текстура Акварел Уметност Боја
Неодамнешно

Сенелие Француски Уметници 0. Оз Кадмиум Црвено Светло Текстура Акварел Уметност Боја

DEN 0.67

Това е достапна

Сенелие акварел француски Уметници, 10мл Цевка, Кадмиум Црвено Светло С4. Акварелот нуди спонтаност, леснотија на допир, флуидност и транспарентност, ве поканува да создадете брз креативен превод на одредена светлина, вибрации или форма. Сенелие Акварелите на француските Уметници нудат светла и жива палета во традицијата на француските Импресионисти. Оваа боја предизвикува убавина и живост на Јужна Франција. Направен со мешавина од природни состојки, овој акварел произведува бои со мазни, светли текстури и живи, шарени нијанси. Акварелите сенелие се формулирани со зголемена содржина на мед за зголемена брилијантност и сјајност. Медот делува како конзерванс, зајакнувајќи ја долговечноста на боите. Бојата е интензивна. Формулиран во концерт со акварелисти од целиот свет, вклучувајќи панел на професионални сликари.

Основните својства

Додатоци на производот