Бернат Полиестер Пипсквик Ленти Предиво, Птичја Песна
Неодамнешно

Бернат Полиестер Пипсквик Ленти Предиво, Птичја Песна

DEN 558.88

Това е достапна

Бернат Пипсквик Ленти е луксузно меко предиво што се ленти самостојно и брзо плете и капчиња. Направено од 100% полиестер, ова предиво е неверојатно меко на кожата и е одлична опција за ќебиња, облека и додатоци. Одликувајќи се со забавен опсег на нијанси, ова предиво е лесно за нега и е одлично за деца и бебиња. 100% полиестер280 g/9.8 oz, 284 yds/260 m Care : машинско перење и мерач на сушење : 5 - Bulky Knitting Мерач : 11 sts и 16 редови со 5.5 mm (сад 9) плетење игла капчиња мерач : 9 sc и 12 редови со 5.5 mm (САД L/9) капчиња кука.

Основните својства

Додатоци на производот