Втех Дигитален Аудио Бебешки Монитор Со Ноќно Светло ДМ1211
Неодамнешно

Втех Дигитален Аудио Бебешки Монитор Со Ноќно Светло ДМ1211

DEN 2.67

Това е достапна

Голем дом? Нема проблем. VTech DM1211 Подобрен Опсег Дигитален Аудио Монитор За Бебиња со ноќно светло ви овозможува јасно да го слушнете бебето дури и од другиот крај на вашата куќа или во голем двор. Благодарение на подобрениот опсег на овој монитор за бебиња со долг дострел, можете да бидете оддалечени до 1, 500 стапки и сепак да знаете како работи вашето малечко. Вградениот, двонасочен домофон го олеснува смирувањето на бебето пред да стигнете до расадникот за вашето новороденче да знае дека сте на пат. И бидејќи единицата за бебиња се удвојува како нежно ноќно светло, можете да создадете смирувачко ниско ниво за бебето да заспие. Бебешкиот монитор му овозможува на родителот јасно да го слушне бебето до 1.500 стапки. на подобрен опсег. DECT 6.0 дигиталната технологија обезбедува безбеден аудио пренос додека го елиминира досадниот шум во позадина. Вградениот 2-насочен домофон за разговор го олеснува смирувањето на бебето пред родителот да дојде во расадникот. Ноќното светло на единицата за бебиња создава смирувачки сјај за бебето да заспие. Вибрирачки звук-предупредување на родителската единица тивко го предупредува родителот кога има звук во собата на бебето. Индикатор за звук на 5 нивоа. Позадинско осветлување на родителската единица. Клип за појас на родителска единица за практично носење. Контрола на јачина на звук. Батерија на полнење. Предупредување за ниска батерија на родителската единица. Вклучува родителска единица, единица за бебиња и полнач за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА.

Основните својства

Додатоци на производот