Acdelco 9066F - Свеќичка Жица Сет Одговара изберете: 1975-DATSUN 280Z, ЏИП УНИВЕРЗАЛНА
Неодамнешно

Acdelco 9066F - Свеќичка Жица Сет Одговара изберете: 1975-DATSUN 280Z, ЏИП УНИВЕРЗАЛНА

DEN 1439.84

Това е достапна

7 L 1974 DATSUN 260z 6 Цил 2.4 L 1970 АМЕРИКАНСКИ МОТОРИ УНИВЕРЗАЛНА 6 Цил 3. Изолаторот користи високи диелектрични материјали.7 Л 1982-1984 Датсун МАКСИМА 6 ЦИЛ 2.8 L 1967-1969,1971 ЏИП УНИВЕРЗАЛНА 6 Цил 3. Компанијата прави се за да обезбеди најдобри можни решенија за вашите потреби. Дизајнот на терминалот го подобрува задржувањето на свеќичката и помага при инсталирање со одлична отпорност на корозија. Карактеристики : проводник на Жица, должина и дијаметар на жица помагаат да се обезбеди максимална испорака и заштита на искра. Формата и материјалите за подигање на дистрибутерот на свеќички обезбедуваат соодветно вклопување, инсталација и водоотпорна заптивка. Со долгогодишно искуство во производството, ACDelco е името на кое можете да му верувате. Сите производи На ACDelco се направени со стручна нега и создадени од професионалци за да ги исполнат сите ваши барања.4 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО вашето возило Во Нашиот Додаток За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.Професионален Комплет За Жица за Свеќички (9066 F) Од ACDelco. Компанијата не прифаќа компромиси кога се работи за квалитет, така што можете да бидете сигурни дека сите производи имаат само првокласен квалитет.4 Л 1977-1981 датсун 810 6 ЦИЛ 2.7 L 1967-1971 џип џипстер 6 цил 3.6 L 1970-1973 DATSUN 240z 6 Цил 2. Изградени за да одговараат На Оригиналната Опрема во должина и вклопување, Професионалните Комплети За Палење ACDelco, исто така, нудат предност во перформансите во однос на многу резервни производи.

Основните својства

Додатоци на производот