Бриџстоун ТУРАНЗА ЕЛ400-Цела Сезона 235 60Р 102т Патничка Гума
Неодамнешно

Бриџстоун ТУРАНЗА ЕЛ400-Цела Сезона 235 60Р 102т Патничка Гума

DEN 3.33

Това е достапна

Bridgestone TURANZA EL400-02 235/60 R17 102 TOVERVIEWGet целогодишна тракција за вашиот седан, миниван или кросовер со Гумата Bridgestone TURANZA EL400-02. Туранза ЕЛ400-02 е дизајнирана со некои од најнапредните карактеристики на Бриџстоун, како што се нивното Соединение За јаглеродна шара Со Долга Врска за издржливост, не-внатрешна конструкција, жица Од о-мониста со помалку преклопувања и симетрична шара за сите сезони со периферни жлебови за голема влечна сила на влажно време. Дополнително, The TURANZA EL400-02 има чекор на шарата што е компјутерски подесен за низок шум на патот за да се зголеми удобноста при возењето за возачите и патниците. Дизајниран за употреба на седани, мини комбиња и Кув во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. Теренот на шарата и блоковите се компјутерски подесени за низок шум на патот за да им овозможат на возачите и патниците тивко, удобно возење. Формулацијата На Јаглеродни шари со долга Врска се спротивставува на сечењата, пукнатините и чиповите за да ја подобри силата и издржливоста. Периферните жлебови ја отстрануваат водата од контактната лепенка на гумата за зголемена влажна влечна сила. НЕИЗГРАДБАТА овозможува подобра стабилност при поголеми брзини. Големина : 235/60Р17. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2012-17 ГМЦ Терен СЛЕ 2008-10 Сатурн Вуе ХР 2005-07 Шевролет Рамноденица ЛТ 2010-19 форд Бик СЕ 2009-12 КИА Седона ЕКС 2013-15 Шевролет Каптива Спорт ЛТ 2004-07 Сатурн Вуе База 2018-20 Тојота Сиена ХЛЕ Премиум 2008-09 ШЕВРОЛЕТ РАМНОДЕНИЦА ЛТЗ 2006 Понтијак торент база 2009-19 форд Флекс Се 2006-07 Киа Седона Екс 2007 понтијак Торент Спорт 2008-09 понтијак Торент База 2012 ШЕВРОЛЕТ каптива Спорт Лтз 2008 Киа Седона Екс Моќ 2014 Киа седона екс луксуз 2022 VOLVO XC40 t4 импулс 2007-08 hyundai придружба Gls 2007-09 сузуки xl-7 Луксузни И ПОВЕЌЕ - додадете го вашето возило во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Основните својства

Додатоци на производот